5 Adımda Mutfak Yenileme Sırları

Evlerinde farklı bir dokunuş ve farklı bir hava yaratmak isteyenler için 5 adımda mutfak yenileme sırları ile alakalı bilgiler sunma yoluna gideceğiz. Yemek odalarında özellikle belli bir tarz üzerinde durulması gerekiyor diyebiliriz sanırım. Biz, dünya genelinden dekorasyon seçeneklerini sizlere sunuyoruz. Yemek odasında değil de mutfak ile alakalı bazı bilgileri sizlere sunma yoluna gideceğiz.

Modern Aydınlatma ve Kilimler

Mutfaklarda özellikle yeni nesil seçenekleri çok ciddi anlamda ön plana çıkıyor. Mutfaklar, kadınların özellikle en çok zaman geçirdikleri noktalar olduğundan dolayı bu noktalarda ki aydınlatma son derece iyi olmalı.

Bununla birlikte kilimlerin ve aydınlatmaların da birbirini her anlamda desteklemesi, görsel açıdan bir uyum anlamına da gelmektedir. Dolayısı ile mutfakta öncelikle aydınlatmalar ve kilimler konusunda modern bir dokunuş yapmalısınız.

Modern Aydınlatma ve Kilimler

Duvar Renkleri Değişimi

Mutfaklarda genellikle evlerin stabil rengi kendisini gösterir. Dekorasyon prensiplerini dikkate aldığımızda ise özellikle beyaz renklerin ciddi anlamda ön plana çıktığını görüyoruz. Artık dönem değişti. Mutfaklarda özellikle farklı renkleri tercih etmek moda. Mavi, bordo ya da aklınıza gelebilecek birçok farklı sıradışı pastel renk kullanabilirsiniz. Görsel değişim gerçek anlamda kendisini gösterecek.

Duvar Renkleri Değişimi

Duvar Kağıtları

Mutfaklarınızda özellikle görsel anlamda direk hitap eden seçenekler arıyor iseniz duvar kağıtları çok çok önemli. Zaman içerisinde mutfaklara özel olarak hazırlanan bazı duvar kağıtları mevcut. Bu şekilde çok ciddi anlamda kaliteli seçenekler kendisini gösteriyor. Günümüz ünlü dekoratörleri de mutfaklarda ki modern dokunuşları ile bunu önemsiyor.

Duvar Kağıtları

Hygge

Hygge, modern mutfakların olmazsa olmazlarından birisi olarak kabul edilir ve bununla birlikte günümüz Türk mutfaklarında da ciddi anlamda fark yaratıyor. Özellikle nasıl oluşturacağınıza dair bilgiler arayışı içerisinde iseniz Google arama motorunu kullanarak çok daha verimli bilgilere erişme şansına sahip olacaksınız.

Hygge

Aydınlık ve Fonksiyonel Mutfaklar

Fonksiyonel mutfaklar dediğimiz zaman çok yönlü seçenekleri en ince ayrıntısına kadar analiz etme şansına sahip oluyoruz. Aydınlık mutfaklar genellikle ışık alan ve bununla birlikte her anlamda ışığı yansıtan mutfaklardır. Dolayısı ile aşağıdaki resim, bu anlamda sizlere en ince ayrıntısına kadar sağlıklı örnekler kendisini gösteriyor.

Aydınlık ve Fonksiyonel Mutfaklar

0 Paylaşımlar