Duvar Boyamanın Püf Noktaları

Evlerini kendi zevkine göre masraftan kaçınarak boyamak isteyenler için bugün duvar boyamanın püf noktaları üzerinde durmak istiyoruz. Ülkemiz genelinde artık insanlar kendi evlerinin duvarlarını tamamen kendileri boyamak istiyor ki artık boyacı ücretleri de aldı başını gitti.

Tam da bu noktada sitemizin de konsepti gereğince sizleri elimizden geldiğince bilgilendirecek ve fikir edinmenize yardımcı olacağız. Hemen başlayalım istiyoruz.

Boya Seçimi

Öncelikle evlerinizde olmasını istediğiniz renkleri seçin ve konsepti belirleyin. Her odada iki ayrı renk de kullanabilirsiniz. Sonrasında ise boya markası çok büyük önem arz ediyor. Kaliteli boya, her zaman için daha sağlıklı ve daha dayanıklı olacaktır. Marshall, Polisan, Filli Boya ve Jotun gibi bilinen ve kaliteli markalar, uzun vadede çok daha iyi seçenekler sunar. Özellikle de renk seçenekleri anlamında daha kapsamlı ürünler olduğu da aşikar.

Boya Seçimi

Badana Malzemeleri

Rulo fırça, bunun için olmazsa olmazlarımızdan. Tabi ki bu fırçalar da kalite kalite değişiklik gösteriyor. Dayanıklı ve yüksek kaliteli bir rulo fırça ve boya karışımını yapabileceğiniz bir adet büyük kova. Aynı zamanda boyayı sulandırmak ve inceltmek için tiner ihtiyacınız da olacak. Sonrasında ise boyama için hazırsınız. Tabi ki köşeler içinde küçük el fırçalarını unutmamak gerek.

Tavan Boyamanın Püf Noktaları

  • Tavan boyaması yaparken öncelikli olarak yerlere kağıt seriyoruz ki yukarıdan damlama ihtimaline karşı zemin asla zarar görmesin.
  • Tavan boyası için yan duvarlardan hariç bir rulo ve fırça kullanacağız.
  • Duvarda eğer kabarmalar var ise tüm bu kabarmaları spatula ile kazımak çok çok önemlidir. Sonrasında ise rulo ile boyamaya geçiyoruz.
  • Tavan renginiz her ne ise fırça hareketlerini tek yöne doğru yaparak boyama yapıyoruz.

Tavan Boyamanın Püf Noktaları

Duvar Boyamanın Püf Noktaları

  • Duvarlarda da tavan ile ayrı bir rulo ve fırça tercih edeceğiz.
  • Boya ve tiner inceltme işlemini yaptıktan sonra boyamız hazır ise rulomuz ile başlıyoruz.
  • Rulo hareketleri yine tek yöne doğru ve asla bastırmadan olmalı. Tabi ki boyanın kabasını almadan akacak şekilde asla duvara sürmüyoruz.
  • Köşelerde özellikle sıkıntı yaşamamak için küçük el fırçaları kullanmak ideal. Özellikle de tavan kesişimlerinde.

Badana Boya

0 Paylaşımlar