Retro Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Retro Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinde son dönemde sıklık ile araştırılmakta olan konulardan olan retro yemek odası dekorasyonu nasıl yapılır sorusuna yanıt vereceğiz. Retro, kelime anlamı olarak geçmiş yıllarda ki akımların günümüz seçeneklerine en modern hali ile uygulanması olarak kullanılır. Özellikle mobilyalarda bu anlamda çok ciddi bir retro akımı söz konusu. Bilhassa yemek odası takımlarında kendisini gösteriyor demek yanlış olmaz.

Retro Yemek Odası Dekorasyonu

Araştırma

İlk ve en önemli aşama. Avrupa ülkelerinin geçmişte ki dekorasyon prensiplerine yönelik araştırmalar yapın. Ne tip mobilyalar kullanılmış? Aksesuar tercihlerinde ağırlık verdikleri noktalar neler? Renk ağırlığı hangi seçeneklere doğru eğilmiş?

Özellikle Vintage dekorasyon prensipleri ile birleştirildiği zaman evlerinizde mükemmel esintiler söz konusu olur. Araştırmalarınızı birçok ülkeye indirgeyerek kapsamlı tutun.

Retro Dekorasyon

Analiz

Mobilyaları analiz edin. Yukarıdaki resimde de görebileceğiniz üzere artık tasarımcılar, markaların üretmesi için birçok farklı seçenek üretiyor. Evinizde Ege havası yaratmak isterseniz yukarıdaki gibi bir mobilya örneğin son derece uygun olabilir. Hem klasik, hem de Vintage.

Mobilya analizi yaparken mimarların da en çok tercih ettikleri geçmiş dönem seçeneklerini ön planda tutun. Görsellik ve sanatsallığın sırrı tamamen burada saklı.

Retro Yemek Odaları

Vintage Dekorasyon Havası

Vintage, günümüz evlerinin olmazsa olmazlarından birisi olarak da gösterilebilir. Vintage ne demek? Aslında eski İngiliz ve Amerikan sanatsal çizgisini üzerinde barındıran her türlü objeye verilen isim. Yazı tipleri, renklilik ve görsellik açısından tamamen farklılık yaratan ve algı yaratan seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Tabi ki sizlerde internet üzerinde yapacağınız araştırmalar ile birlikte evleriniz için en uygun dekoratif parçaları özen ile seçeceksiniz. Dolayısı ile kendi dekorasyon tarzınızı yansıtma gibi bir imkanınız da olacak. Sanatsallığa daha fazla önem veriyoruz. Retro, bu demek.

Kaliteli ürünler almayı tercih edin. Zaman içerisinde dünya bu alana doğru eğilim göstermeye başladı. Bizde elimizden geldiğince sizleri bu konuda bilgilendirme yoluna gidiyoruz. Yakın bir zaman dilimi içerisinde daha yeni örnekleri sizlere sunmak adına fikirler sunacağız. Sitemizi günlük olarak takip ederek yorumlarınız ile bizlere destek olabilir, büyümemize destek olma fırsatını da yakalama şansına erişebilirsiniz efendim.

 

0 Paylaşımlar

“Retro Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?” üzerine 13 yorum.

  1. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım

  2. Tekirdağ merkezden ben Zehra GÜVEN. Slm web sitesi vallaha billaha çok güzel, şukuladım 03-04-2019 19:15:19

  3. Kütahya merkezden ben Yaşar GÜNERİ. Merhaba web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 10-04-2019 15:20:48

  4. Balıkesir merkezden ben  Arslan TUNÇ. Mrb web siten vallaha dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 13-04-2019 22:44:47

Bir cevap yazın