Yemek Odası Nereye Konur?

Yemek odası; hayatımıza yabancı filmlerin etkisiyle girmiştir. Modern dünyanın globalleşen tavırları sayesinde evlerimizin dekorasyonu, yabancı evlerin dekorasyonuyla aynı hale gelmiştir. Değişen kültür doğrultusunda yemek masaları iki farklı şekilde yerleştirilmeye başlandı. Fazla odası, mümkünse mutfağa yakın odası olanlar bu odayı yemek odası olarak kullanmaya başladılar. İkinci alternatif olarak ise yemek odası için müsait odası olmayanlar büyük salonlarının bir kısmını yemek odası olarak kullanmaya başladılar. Yemek odası nereye konur diye düşünenlere bu iki alternatiften birini tercih edebileceklerini söyleyebiliriz.

Ayrıca bir yemek odasına sahip değilseniz yemek masanızı ve takımını salona yerleştirmek zorundaysanız salonda yemek odası nereye konur sorusu zihnininizi kurcalayacaktır. Ancak, bu sorunun cevabı salonunuzun fiziki özelliklerine göre değişir. Büyük salonunuz varsa farklı küçük salonunuz varsa farklı bir yerleşim yapmak zorundasınız. Büyük salonlarda yemek odası nereye konur diye düşünüyorsanız salonu iki odak nokta alacak şekilde ikiye bölmeniz gerekir. Salonun bir kısmını televizyon ve sehpanın yerleştirildiği ana salon olarak dekore etmelisiniz. Salonun geri kalan kısmını ise yemek odası şeklinde dekore edebilirsiniz. Salonun geniş kısmını ana salon, dar kısmını ise yemek odası olarak kullanmak çoğu kişinin tavsiye ettiği bir yöntemdir. L koltuk ve benzeri koltukları, salonu bu şekilde ayırmak için kullanabilirsiniz. Ancak, bu iki oda arasında ciddi bir ayrım olmasını istiyorsanız salonun orta kısmına oda bölücüleri, kitaplıklar veya raflar yerleştirmeniz gerekebilir. Küçük salona sahip olanlar ne yapacak diye merak ediyorsanız küçük salonlarda ayrı bir yemek odası alanı oluşturmanın mantıklı olmadığını bilmeniz gerekir. Ancak, salonunuz oldukça küçükse yemek masasını mutfağa yerleştirmeniz en garanti yöntemdir. Mutfakta da yeriniz yoksa portatif bir yemek masası kullanarak durumu kurtarabilirsiniz.

4K Paylaşımlar

“Yemek Odası Nereye Konur?” üzerine 10 yorum.

  1. Yemek odası bizim kültürde salonlarda yer alıyor. Önceden köylerde hemen girişlere konulurmuş ki, gelen misafirler için hazırlıklar kolay olsun diye.

  2. Yemek odası genel olarak salonlarda şayet güzel bir manzara var ise cam kenarına konur. Hatta evin balkon kısmı müsaitse yemek masaları oraya taşınır

  3. Trabzon merkezden ben Tunç IŞILAK. Merhaba paylaşım cidden dikkatimi çekti, teşekkürler 22-04-2019 01:27:02

  4. Sivas merkezden ben Nusrettin KIRKIZ. selamun aleyküm web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 10-05-2019 01:36:37

  5. Çanakkale merkezden ben Fatma KARABIYIK. Mrb web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 11-05-2019 18:46:45

  6. Sinop merkezden ben Nasuh ÜZÜLMEZ. Slm web siten inan ki hayran bıraktı, face de paylaştım 25-05-2019 06:21:58

Bir cevap yazın